Organizacja żłobka

7.00 - 8.30 Schodzenie się dzieci.
Zabawy wynikające z własnej aktywności dziecka.
Praca indywidualna z dzieckiem.
Gry i zabawy dydaktyczne przy stolikach.
Dowolne rysunki dzieci.
Rozmowy, zabawy i ćwiczenia.
8.30 Czynności higieniczne, śniadanie.
9.00 - 11.00 Zajęcia dydaktyczne zgodne z planem dydaktycznym żłobka.
Zajęcia dodatkowe.
Zabawy i wyjścia na podwórko przedszkolne.
11.00 Zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu.
11.15 Obiad ( pierwsze danie - zupa)
11.30 Wypoczynek, leżakowanie, spanie.
13.15 Obiad (drugie danie). Czynności higieniczne.
14.00 Zajęcia dydaktyczne, zabawy dowolne.
15.00 Podwieczorek.
15.15 - 17.00 Zabawy dowolne według zainteresowań.
Zajęcia indywidualne.
Rozmowy i obserwacje dzieci.
Rozchodzenie się dzieci.

Wypoczynek:

Codziennym rytuałem jest kontakt dzieci z żywym słowem w postaci czytanych przez dorosłego książek. Codziennie po posiłku podczas odpoczynku nauczyciel prowadzący czyta wychowankom żłobka bajki i opowiadania. Poobiedni odpoczynek w żłobku nie polega na usypianiu dzieci za wszelką cenę. To chwila niezbędnego dla właściwego funkcjonowania organizmu malucha wypoczynku, pozwalającego mu w pełni sił i energii przetrwać długie popołudnie przytulając się do swojej poduszki słuchając bajek oraz opowiadań czytanych przez nauczyciela.

Zabawy na świeżym powietrzu:
Wojszycka Akademia Talentów posiada swój własny plac zabaw użytkowany tylko i wyłącznie przez dzieci z Przedszkola i Żłobka. Dbamy o to, aby dzieci codziennie przebywały na świeżym powietrzu. Jedynie tylko zła pogoda lub nieadekwatny strój dzieci do warunków pogodowych może uniemożliwić nam wyjście. Wyposażenie placu zabaw znajdują się m. in. piaskownica, huśtawki podwójne, trzy bujaki na sprężynie, zjeżdżalnia, itp. Wyposażenie placu zabaw podlega corocznej kontroli mającej na celu ocenić ogólny poziom bezpieczeństwa wyposażenia oraz sprawdzeniu funkcjonalności i stabilności sprzętu. Plac zabaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i żłobkowym i spełnia normy Unii Europejskiej oraz posiada niezbędne certyfikaty.

Wyżywienie:
W czasie pobytu w Żłobku dzieci otrzymują zdrowe i urozmaicone posiłki : śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek. Placówka posiada własną kuchnię wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu danego dnia. Napoje są dostępne przez cały czas pobytu dziecka w Żłobku.