Kadra żłobka

Pani Barbara Dereniowska, Dyrektor i właściciel Przedszkola Niepublicznego oraz Żłobka Wojszycka Akademia Talentów.

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, studiów podyplomowych na wydziale Pedagogiki na kierunku wychowanie wczesnoszkolne i przedszkolne oraz zarządzanie i organizacja w oświacie na Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Jestem osobą otwartą, życzliwą, cechuje mnie poczucie humoru i wesołe usposobienie. Moim celem było stworzenie miejsca, gdzie wszyscy będą się dobrze czuli, w równym stopniu dzieci, ich rodzice oraz Panie, które pracują z maluchami. Praca z dziećmi sprawia mi wiele satysfakcji- robię to od 2013 roku. Prywatnie jestem mamą dwóch uroczych dziewczynek. Pani Anna Elżbieta Wróbel - kierowniczka i opiekunka grupy żłobkowej.


Jestem absolwentką Collegium Medicum w Nysie, Wyższej Szkoły Zarządzania na kierunku Zdrowie Publiczne, gdzie uzyskałam tytuł zawodowy; Specjalista zdrowia publicznego,
jako absolwent tej uczelni posiadam wiedzę interdyscyplinarną z zakresu nauk medycznych i promocji zdrowia.
Następnie ukończyłam studia magisterskie na kierunku; Pedagogika opiekuńcza z terapią pedagogiczną w Wyższej Szkole Zarządzania w Opolu. Posiadam certyfikat Asystenta Rodziny. Kurs pierwszej pomocy udzielanej małym dzieciom.
Przez wiele lat pracowałam jako Terapeuta zajęciowy, pracując z osobami niepełnosprawnymi na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Głuchołazach, prowadziłam zajęcia terapeutyczne w pracowni; rękodzieła artystycznego, stolarstwa, malarstwa oraz zajęcia kulinarne i komputerowe.

W Wojszyckiej Akademii Talentów z dużą satysfakcją pracuję od 6 lat.
Prywatnie jestem matką dwóch synów 25 i 14 lat.
Pracuję z grupami żłobkowymi, ponieważ od najmłodszych lat marzyłam o pracy z małym dzieckiem i w tej pracy czuję się zupełnie spełniona.
Swój system pracy opieram między innymi o metodę RIE.
W swojej pracy skoncentrowana jestem na budowaniu atmosfery szacunku, miłości i akceptacji w każdej interakcji z dzieckiem, tak, by bezpieczne i wspierające środowisko zapewniało dziecku prawidłowy rozwój poznawczy i emocjonalny.
Jestem osobą odpowiedzialną, cierpliwą i ciepłą, o pogodnym usposobieniu, zarazem  twórczą i spontaniczną. Z łatwością nawiązuję relację z dzieckiem, tworzę klimat spokoju i bezpieczeństwa, w którym dziecko może swobodnie budować swój potencjał.
Stwarzam dzieciom możliwości do tego, by same były inicjatorem w zabawie, kreatorem i odkrywcą.
Poprzez zabawę angażuję dzieci we wszystkie czynności higieniczne i samoobsługowe.
W pracy z dzieckiem jasno i konsekwentnie wyznaczam granice tak, by dzieci szybko mogły poznać zasady funkcjonowania w żłobku.
Jestem wrażliwym obserwatorem, widzę u dziecka każdy potencjał, zmianę, nie pozostaję nigdy obojętna na żaden aspekt dotyczący dobra dziecka. 


Pani Karolina Kłuś - opiekunka grupy żłobkowej.

Ukończyłam Liceum Profilowane o profilu UsługowoGospodarczym we Wrocławiu. Posiadam kurs opiekuna w żłobku oraz klubie dziecięcym. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam na praktykach w żłobku Wojszycka Akademia Talentów, w którym pracuję od lutego 2019 roku. Uwielbiam pracę z dziećmi, bardzo łatwo nawiązuję z nimi kontakt, sprawia mi to wiele radości oraz satysfakcji. Lubię organizować różne zabawy z dziećmi oraz wykonywać z nimi prace plastyczne. Ważne jest dla mnie aby dzieci przebywające pod moją opieką czuły się bezpieczne i były szczęśliwe. Jestem osobą radosną, ambitną oraz otwartą na nowe wyzwania. W swojej pracy jestem cierpliwa, sympatyczna, wyrozumiała ale również konsekwentna i stanowcza. Na co dzień interesuję się sportem, muzyką oraz podróżami. Lubię również dobrą książkę oraz film. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci11-letniego Igora oraz 6-letniego Fabiana, zatem doskonale znam potrzeby maluszków.


Pani Marta Szewczyk - opiekunka w grupie żłobkowej.

Nazywam się Marta Szewczyk i jestem mamą 4 letniej Juleczki. Praca z małymi dziećmi od zawsze była dla mnie pasją, również zawodowo jestem do niej w pełni przygotowana. Jestem osobą pogodną, odpowiedzialną, cierpliwą i nie lubiącą nudy. Oprócz zadań opiekuńczych i pielęgnacyjnych chętnie pobudzam dzieci do rozwoju, lubię śpiew i różnego rodzaju zabawy, gry wspomagające rozwój małego dziecka. Bardzo szybko potrafię nawiązać z dzieckiem kontakt oraz bliskie relację. Jestem żywo zainteresowana potrzebami maluszków i potrafię uwzględniać ich podmiotowe potrzeby w realizacji moich zadań.
Pani Małgorzata Moszyńska - opiekunka w grupie żłobkowej

Prywatnie jestem rodziną zastępczą dla trójki dzieci. Są to trzy dziewczynki Monika, Ola i Wiktoria.Zawodowo uzyskałam certyfikat opiekunki dziecięcej zakończony egzaminem końcowym w ”Asystent Centrum Edukacji” we Wrocławiu .Posiadam również szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy małym dzieciom oraz szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej według programu „RODZINA”, szkolenie z rozwoju emocji i uczuć małego dziecka jak i szkolenie „Elementy pedagogiki Marii Montessori” - globalne wspieranie rozwoju dziecka i matematyka dla najmłodszych .Dzięki odbytej praktyce oraz pracy w W.A.T nabyłam wiele nowych umiejętności.Praca z małym dzieckiem jest dla mnie prawdziwym spełnieniem.Do każdego dziecka podchodzę z ogromną troską i zaangażowaniem.W zwykłych słowach powiem, że kocham swoją pracę.Pani Mariola Cecot‐pomoc techniczna żłobka.  

Zajmuje się  pomaganiem maluszkom przy posiłkach,  ubieraniu, wychodzeniu na spacer oraz wszelkimi innymi  potrzebami.  Bardzo lubię  pracę z dziećmi  I służę  Im wszelką  pomocą.  Posiadam duże doświadczenie życiowe.  Jestem osobą pogodną , cierpliwą i spokojną.  Praca z dziećmi  jest dla mnie wielka radością.  

Współpracują z nami:

Logopeda Pani Małgorzata Kowalczykiewicz osoba, która ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i jako logopeda ze specjalizacją z zakresu neurologopedii potrafi pomóc dzieciom w poprawnym wysławianiu się. Prowadzi zajęcia z logorytmiki.

Logorytmika - zajęcia wspierające rozwój mowy przez połączenie ruchu , słowa i muzyki. Ma na celu skorygowanie lub wspierania rozwoju mowy czynnej , jej jakości w sposób najbardziej dla dzieci naturalny  - angażując wszystkie zmysły - ruchu ,słuchu i dotyku.
Jest to jedna z metod stosowana w postępowaniu logopedycznym - z grupami dzieci w róznym wieku - opierająca się na rytmie i tekstach słownych dopasowanych do wieku dzieci.
Połączenie ćwiczeń ruchowych , słuchowych ,oddechowych ,słownych i muzycznych stymuluje rozwój mowy , czucie ciała, precyzję małego (ręka , chwyt) i dużego ruchu co ma przełożenie na czucie narządów artykulacyjnych a tym samym precyzję i wyrazistość wypowiedzi
U młodszych dzieci prowokuje spontaniczną wokalizę , spontaniczne wykrzyknienia , powtarzanie zasłyszanych dźwięków i wyrazów.
U starszych dzieci celem jest poprawa toru oddechowego ,rytmizacja wypowiedzi w połączeniu z ćwiczeniami aparatu mowy ,płynność i precyzja artykulacyjna.
Połączenie ćwiczeń logopedycznych z dużym i małym ruchem jest najbardziej naturalną i ciekawą dla dzieci aktywnością. Po więcej informacji zapraszamy na stronę.

www.rehabilitacja-logopedia.pl/malgorzata-kowalczykiewicz.html

Anglista Pani Natalia Brzezińska
Hello
 
Uczę od już półtora roku dzieciaków w żłobku & przedszkolu
w Wojszyckiej Akademii Talentów. Mam na imię Natalia, wychowałam się w Nowym Yorku i pracuje z dziećmi od już 20 lat.  Z miłości do dzieci i nauki założyłam szkołę miraclEnglish, w której uczniom przekazujemy wiedzę w sposób przyjazny tzn. przez zabawę i rozmowę tworząc przy tym przyjazną atmosferę by dzieci kojarzyły przyswajanie z przyjemnością i radością. Dzieci do piątego roku życia przyswajają niezliczoną ilość dźwięków i słów, a nauka języka obcego zarówno wpływa na rozwój umysłowy dziecka jak i kształci jego świadomość i pewność siebie. Pracując tyle lat z dziećmi obserwuje wciąż pozytywne wpływy nauki na dzieciach kiedy proces nauczania jest prowadzony właściwie. Prowadząc lekcje w WAT staram się by lekcje były jak najbardziej zbliżone do lekcji w szkole miraclEnglish, by gry były różnorodne, słownictwo bogate, a dzieci z uśmiechem na twarzy oczekiwały kolejny epizod angielskiego z Natalią


Nauczyciel Rytmiki Pani Ilona Kalińska