Kadra

Naszą kadrę tworzą ludzie z pasją, nauczyciele posiadający wysokie kwalifikacje w zakresie dydaktyki oraz wychowania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli, dbających o ciepłą, przyjazną atmosferę w przedszkolu. Nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez aktywny udział w warsztatach, kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych.

Kadrę przedszkola tworzą: dyrektor przedszkola, wykwalifikowani nauczyciele, logopeda, instruktorzy zajęć: muzyczno-rytmicznych, języka angielskiego, tanecznych, judo,piłki nożnej oraz mini-tenisa.
Pani Barbara Dereniowska

Dyrektor i właściciel Przedszkola Niepublicznego oraz Żłobka Wojszycka Akademia Talentów, nauczycielka wychowania przedszkolnego.Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, ukończyłam studia podyplomowe na kierunku wychowanie wczesnoszkolne i przedszkolne, oraz zarządzanie i organizacja w oświacie na Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Jestem osobą otwartą i życzliwą, cechuje mnie poczucie humoru oraz wesołe usposobienie. Moim celem było stworzenie miejsca, w którym wszyscy będą się dobrze czuli, w równym stopniu dzieci i ich rodzice, oraz Panie , które pracują z maluchami. Praca z dziećmi sprawia mi wiele satysfakcji - robię to od 2013 roku. Prywatnie jestem mamą dwóch uroczych dziewczynek.


Izabela Galusińska- nauczycielka wychowania przedszkolnego w grupie "Sówek"


Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku wychowanie wczesnoszkolne i przedszkolne na Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Od 2017 roku pracuję w Wojszyckiej Akademii Talentów. Swoją karierę zawodową rozpczęłam od pracy na stanowisku opiekunki w żłobku a od września 2019 roku objęłam stanowisko nauczycielki wychowania przedszkolnego. Praca z dziećmi daje mi wiele radości, czuję się spełniona zawodowo. Prywatnie jestem mamą 14-letniej Weroniki.

Agnieszka Kądziela - asystentka nauczyciela w grupie "Sówek"

Jestem absolwentką studiów licencjackich na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Kulturoznawstwo. Uczęszczałam również na kurs aktorki do Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu. Obecnie jestem na studiach magisterskich w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Uwielbiam pracować z dziećmi, chętnie służę im pomocą, co daje mi wiele pozytywnych emocji każdego dnia. Ich dziecięce spojrzenie na świat uczy mnie dystansu do wielu kwestii oraz daje dawkę zaskakujących wrażeń.


Aleksandra Stankiewicz - nauczyciel wychowania przedszkolnego w grupie "Rybek"


Jestem absolwentką studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, na kierunku turystyka i rekreacja oraz studiów podyplomowych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z przygotowaniem pedagogicznym. Obecnie jestem w trakcie studiów magisterskich, również w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, na kierunku pedagogika specjalna – edukacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych intelektualnie z terapią autyzmu.  Jestem osobą uśmiechniętą, pomocną i energiczną, która lubi aktywnie spędzać czas wolny. Prace z dziećmi rozpoczęłam w 2018r. jako pomoc opiekuna w żłobku, później przeszłam na stanowisko opiekuna, a następnie nauczyciela, dzięki temu zdobyłam bardzo cenne dla mnie doświadczenie. W pracy z dziećmi najważniejszy jest dla mnie uśmiech i zadowolenie dzieci, a przede wszystkim ich wszechstronny rozwój w każdym aspekcie. Daje mi to motywację do dalszego działania i podnoszenia kwalifikacji. W odnalezieniu swojej drogi zawodowej pomógł mi siedmioletni syn.

Pani Inga Róg - asystentka nauczyciela w grupie "Rybek"

Małgorzata Stach - nauczyciel wychowania przedszkolnego w grupie "Motylki"

Jestem absolwentką studiów licencjackich w Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku wychowanie wczesnoszkolne i przedszkole. Swoją pracę z dziećmi rozpoczęłam w październiku 2020 roku w Wojszyckiej Akademia Talentów jako asystent nauczyciela w najstarszej grupie przedszkolnej. Od września tego roku zostałam nauczycielem najmłodszej grupie „Motylki”. Praca z dziećmi daję mi wiele radości i siły do podejmowania nowych wyzwań.

Pani Agata Tyrcz - asystentka nauczyciela w grupie "Motylki"

Współpracują z nami:

Logopeda Pani Małgorzata Kowalczykiewicz osoba, która ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i jako logopeda ze specjalizacją z zakresu neurologopedii potrafi pomóc dzieciom w poprawnym wysławianiu się. Prowadzi zajęcia z logorytmiki.

Logorytmika - zajęcia wspierające rozwój mowy przez połączenie ruchu , słowa i muzyki. Ma na celu skorygowanie lub wspierania rozwoju mowy czynnej , jej jakości w sposób najbardziej dla dzieci naturalny  - angażując wszystkie zmysły - ruchu ,słuchu i dotyku.
Jest to jedna z metod stosowana w postępowaniu logopedycznym - z grupami dzieci w róznym wieku - opierająca się na rytmie i tekstach słownych dopasowanych do wieku dzieci.
Połączenie ćwiczeń ruchowych , słuchowych ,oddechowych ,słownych i muzycznych stymuluje rozwój mowy , czucie ciała, precyzję małego (ręka , chwyt) i dużego ruchu co ma przełożenie na czucie narządów artykulacyjnych a tym samym precyzję i wyrazistość wypowiedzi
U młodszych dzieci prowokuje spontaniczną wokalizę , spontaniczne wykrzyknienia , powtarzanie zasłyszanych dźwięków i wyrazów.
U starszych dzieci celem jest poprawa toru oddechowego ,rytmizacja wypowiedzi w połączeniu z ćwiczeniami aparatu mowy ,płynność i precyzja artykulacyjna.
Połączenie ćwiczeń logopedycznych z dużym i małym ruchem jest najbardziej naturalną i ciekawą dla dzieci aktywnością. Po więcej informacji zapraszamy na stronę.

www.rehabilitacja-logopedia.pl/malgorzata-kowalczykiewicz.html

Anglista Pani Natalia Brzezińska
Hello
 
Uczę od już półtora roku dzieciaków w żłobku i przedszkolu
w Wojszyckiej Akademii Talentów. Mam na imię Natalia, wychowałam się w Nowym Yorku i pracuje z dziećmi od już 20 lat.  Z miłości do dzieci i nauki założyłam szkołę miraclEnglish, w której uczniom przekazujemy wiedzę w sposób przyjazny tzn. przez zabawę i rozmowę tworząc przy tym przyjazną atmosferę by dzieci kojarzyły przyswajanie z przyjemnością i radością. Dzieci do piątego roku życia przyswajają niezliczoną ilość dźwięków i słów, a nauka języka obcego zarówno wpływa na rozwój umysłowy dziecka jak i kształci jego świadomość i pewność siebie. Pracując tyle lat z dziećmi obserwuje wciąż pozytywne wpływy nauki na dzieciach kiedy proces nauczania jest prowadzony właściwie. Prowadząc lekcje w WAT staram się by lekcje były jak najbardziej zbliżone do lekcji w szkole miraclEnglish, by gry były różnorodne, słownictwo bogate, a dzieci z uśmiechem na twarzy oczekiwały kolejny epizod angielskiego z Natalią


Nauczyciel rytmiki Pani Ilona Kalińska


Ponadto instruktorzy zajęć sportowych: judo, piłka nożna, mini-tenis, zajęcia taneczne.